kursy jubilerskie

Kursy jubilerskie, czyli metaloplastyka złotnicza w tradycyjnych technikach używanych od wieków.

Kursy w postaci praktycznych warsztatów przeznaczone są dla osób początkujących chcących posiąść wiedzę na temat wykonywania biżuterii z metali szlachetnych, używając przy tym tradycyjnych technik złotniczych.
Warsztaty prowadzone są w trybie indywidualnym lub w grupach do 3 osób, co pozwala na przekazanie dużej wiedzy w krótkim czasie. Aby swobodnie czuć się w pracowni złotniczej wystarczy posiadać podstawowe umiejętności manualne oraz chęć do nauki. Na kurs może przyjść osoba, która nigdy nie widziała pracowni złotniczej. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego uczestnika, przeprowadzenie go przez proces twórczy od momentu projektu po wykonanie biżuterii.

Kursy prowadzone są pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa, odbywają się w pracowni artystycznej na warszawskim Żoliborzu. Zwracamy uwagę na indywidualną estetykę każdego Twórcy, nie narzucamy projektów, jedynie pomagamy przekształcić pomysł, tak by był możliwy do zrealizowania. Stawiamy na niepowtarzalność i artyzm.

AUTORSKI KURS PODSTAWOWY

Czas trwania

  • opcja weekendowa – 3 ustalone soboty i niedziele od 10.00-14.00
  • opcja tygodniowa – poniedziałek – piątek od 10.00-14.30 lub 16.00-20.30
  • istnieje możliwość indywidualnie ustalonych terminów

W programie:
1. Zapoznanie z organizacją i działaniem pracowni złotniczej. Zasady bezpieczeństwa podczas pracy z palnikiem i innymi narzędziami.

2. Poznanie cech i właściwości metali : srebro, złoto, miedź, mosiądz, brąz.

3. Techniki obróbki metali w praktyce:
  – cięcie nożycami i piłką włosową
  –  kształtowanie, repusowanie
  –  szlifowanie,
  –  frezowanie,
  –  zdobienie,
  –  patynowanie,
  –  polerowanie


5. Nauka lutowania. Spajanie elementów przy użyciu palnika jubilerskiego.

6. Oprawa kamieni. Typy opraw różnych rodzajów kamieni jubilerskich. Oprawy kasetowe i koszykowe.

7. Budowa i zasady konstrukcji biżuterii. Przygotowywanie zapięć, bigli do kolczyków, łączenie poszczególnych elementów.

8. Podstawy projektowania biżuterii, czyli jak pomysł przeistoczyć w gotowy wyrób.

9. Wykonanie broszy, wisiorka, kolczyków, obrączki typu beczka, pierścionka wg własnych projektów.

10. Zagadnienie probiernictwa oraz organizacji pracowni

Podczas warsztatów uczymy posługiwania się wszystkimi narzędziami niezbędnymi do wykonania biżuterii. Są to między innymi: pilniki, młotki, punce, rygle, gesztelka, nożyce, palnik, trzecia ręka, prostnica, anka, bizownica, wykrojniki, stemple, frezy, walcarka, szlifierka, polerka, myjka.

Kursy przeznaczone są zarówno dla tych, którzy chcą poważnie zająć się tworzeniem biżuterii ale i tych, którzy szukają nowych środków wyrazu dla swoich pomysłów, odskoczni od codziennej pracy, skupienia nad rzemiosłem.

Zapewniamy doskonale wyposażoną pracownię we wszystkie narzędzia umożliwiające tworzenie biżuterii artystycznej, zajęcia indywidualne, rzetelną naukę i miłą atmosferę.

W zakładce OPINIE można przeczytać jakie wrażenia mają kursanci po ukończeniu warsztatów.

Informacje o cenach i terminach: info@warsztatyjubilerskie.pl

Zapraszamy.