opinie

Kursanci dzielą się wrażeniami po ukończeniu warsztatów

Kurs wykonywania biżuterii srebrnej jest naprawdę profesjonalny. Składa się z kilku spotkań, na których po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami dotyczącymi materiałów, narzędzi i ich użytkowania wykonuje się samodzielnie, lecz pod kierunkiem instruktora różne prace. Ja miałam możliwość wykonania kolczyków, broszki, naszyjnika, bransoletki i pierścionka. Praca fantastyczna, można się nauczyć cięcia blachy srebrnej, lutowania, kucia wzorów, oprawiania kamieni, gięcia drutu srebrnego, oksydowania i szlifowania. Wszystko można robić z własnego pomysłu-projektu. Polecam! Świetna zabawa!

Urszula

______________________________________________________________________________

„Na podstawowy kurs jubilerski w pracowni Medusaart zdecydowałam się mając za sobą parę lat tworzenia w różnych technikach (m.in. fimo, soutache i wire wrapping).Kurs p rowadzony był indywidualnie, co pomagało w szybkim zdobywaniu wiedzy i zapobiegło rozproszeniu uwagi, jak bywa w przypadku grup. Program zajęć objął m.in. tematy obróbki, wykończenia, kształtowania i formowania biżuterii. Prowadząca zapoznała mnie również ze specyfiką pracy i bhp w warsztacie, najbardziej potrzebnymi narzędziami i chemią. Miłym akcentem była możliwość zabrania na pamiątkę efektów pracy własnych rąk. Pani Kinga chętnie dzieli się wiedzą i wspiera kursanta w walce z materią metalu. Ze względu na indywidualne podejście, jest otwarta na dopasowanie tematyki zajęć, ku aspektom, na których zależy kursantowi. Patrząc z perspektywy ukończonego kursu uważam, że jest on rozwiązaniem wartym rozważenia przez osoby, które chciałyby zgłębić stricte podstawy metaloplastyki lub rozszerzyć hobbistyczny warsztat o elementy bardziej tradycyjnych metod tworzenia biżuterii. Stanowi również dobry fundament do dalszej eksploracji bardziej wyspecjalizowanych technik jubilerskich. Dla osób, które nie chcą lub nie mogą porywać się na kilkuletni, pełny kurs jubilerski, powyższa opcja może okazać się strzałem w dziesiątkę. W przypadku osób bardzo zmotywowanych, jak niżej podpisana, może okazać się nawet początkiem przygody, jaką jest założenie własnej pracowni / marki biżuterii handmade.”

Urszula Morawska pracownia biżuterii współczesnej MORU

______________________________________________________________________________

Kingę, właścicielkę poznałem na Giełdzie Minerałów, zaciekawiła mnie tym, że na warsztatach będę mógł zrobić dla siebie oraz moich najbliższych biżuterię, która sprawi nam wiele radości. Krok po kroku od pierwszego cięcia poprzez lutowanie, polerowanie, aż do zakucia kamienia miałem wiele radości i polecam każdemu początkującemu złotnikowi aby zasmakował tworzenia własnej biżuterii. Kinga jest miłą i cierpliwą osobą, która profesjonalnie poprowadzi każdego uczestnika przez cały proces szkolenia.

Ryszard

______________________________________________________________________________

Miałam przyjemność skorzystać z kursu indywidualnego Kingi, w zakresie metaloplastyki jubilerskiej. To było klika bezcennych lekcji. Kinga jest znakomitym nauczycielem – rzeczowym, cierpliwym i szczerym, przy zachowaniu pełnej delikatności dla mojego kruchego ego. Teoria jest w ilości niezbędnej, ale nauczycielka udziela wszelkich informacji i odpowiada na wszelkie pytania. Dzieli się hojnie swoją wiedzą i doświadczeniem. I to jest naprawdę wspaniałe. Program był prosty i dostosowany do moich potrzeb i oczekiwań. Szczerze polecam kurs u Kingi.

Grażyna Więch-Łazor

______________________________________________________________________________

Kinga w przystępny sposób wprowadziła mnie w świat magii  jubilerstwa 🙂 Od kursu minęło kilka lat a ja zawsze mogę liczyć na Jej wsparcie.
Bardzo polecam.
Agata
______________________________________________________________________________

Pani Kingo, serdecznie dziękuję za poświęcony czas i szansę poznania podstaw pracy z metalami. Umiejętność uczenia innych jest także talentem, nie każdy go ma i umie prosto i w miłej atmosferze przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Szkolenie u Pani było ciekawe i inspirujące do dalszej samodzielnej pracy. Mam nadzieję, że kiedy już wprawię się w przećwiczonych z Panią technikach, zapiszę się na szkolenie z wyższym poziomem wtajemniczenia. 

Reasumując, mogę tylko jeszcze raz podziękować i polecić innym szkolenia w MedusaArt, gdzie powstaje bardzo indywidualna, trochę magiczna i piękna biżuteria. 

Marzena Sadowska

_____________________________________________________________________________

„Na warsztaty jubilerskie u Kingi z Medusa Art trafiłam czystym przypadkiem. Jako totalny laik w temacie wyrobu biżuterii szukałam zajęć, które będą prowadzone od podstaw i będą w trybie indywidualnym. Kinga od samego początku wykazała się wyrozumiałością i z uśmiechem na twarzy przyjęła informację, że nie mam nawet kropli zmysłu artystycznego ani wyobraźni niezbędnej do projektowania biżuterii. Przez cały kurs, czyli sześć spotkań, poprowadziła mnie za rękę jak matka dziecko przez ulicę. Podsuwała mi pomysły na projekty biżuterii ale też mocno dopingowała do samodzielnego, kreatywnego myślenia, zarówno na zajęciach jak i później w domu. Bardzo cenię Kingi podejście do nauczania ponieważ jej pomoc ograniczała się do zainspirowania mnie jej wyrobem lub projektem jaki wymyśliła specjalnie na nasze zajęcia a później tylko pokazania krok po kroku co robić. Przez resztę zajęć Kinga stała z boku i pozwalała mi się uczyć na własnych błędach. Służyła jednak pomocą i radą za każdym razem jak tylko poprosiłam.
Serdecznie polecam kurs jubilerski u Kingi. Dla osób, które pójdą tam z czystym zamiarem spróbowania w życiu czegoś nowego będzie to świetna przygoda w miłym towarzystwie, która zaowocuje pięknymi wyrobami. Osoby, które mają już doświadczenie spotkają profesjonalną rzemieślniczkę posiadającą ogromną wiedzę o fachu, którą z chęcią się podzieli.”
Kasia Chlebna

———————————————————

„Kursu jubilerskiego szukałam od dawna, po pierwszej rozmowie z Kingą wiedziałam, że to w jej żoliborskiej pracowni będę zgłębiała tajniki pracy ze srebrem. 

Kurs ma charakter wielowymiarowy. Program zajęć został szczegółowo zaplanowany, na każdym spotkaniu praktykujemy konkretną materię. Jednocześnie na każdym etapie kursu Kinga dopasowuje zajęcia do poziomu zaawansowania ucznia, jest otwarta na ewentualne zmiany w planie – w zależności od potrzeb kursanta. 

Pracownia jest bardzo dobrze wyposażona, sprzęt jest nowy, niezużyty i z przyjemnością się na nim pracuje. Prowadząca nie „żałuje” również materiału, przygotowana biżuteria pozostaje własnością ucznia. Oprócz wiedzy stricte technicznej z kursu można uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące m.in. tego gdzie zaopatrywać się w niezbędne materiały, a nawet jak wystartować z własnym biznesem w tej branży. 

Na zajęciach panuje twórcza i wesoła atmosfera. Kinga jest bardzo kreatywną i inspirującą osobą, czym od pierwszych zajęć zaraża swoich uczniów, przede wszystkim jednak z chęcią dzieli się swoją wiedzą, co obecnie jest mało spotykane a bardzo cenione. 

Jestem bardzo zadowolona z całego kursu i na pewno będę uczestniczyć w kolejnych projektach organizowanych przez Medusaart, jeśli takie się pojawią. Serdecznie polecam :)”

Julia

——————————————————————

Na kursie nauczyłem się nie tyko podstaw ale też zaawansowanych możliwości obróbki materiału, oraz dzięki pani Kindze odkryłem nowe pomysły na tworzenia biżuterii, więc jak na tak krótki okres czasu dostałem ogromny zastrzyk wiedzy i praktyki.
Polecam taki kurs wszystkim którzy chcą odkryć piękno w tworzeniu biżuterii.
Miłosz Cios

———————————————————————-

Od kilku lat dojrzewałam do zapisania się na kurs jubilerski. Szukałam czegoś skrojonego dla mnie, czyli nie za długiego, nie za drogiego, a jednocześnie obejmującego wszystkie podstawy jubilerstwa. Kurs u Pani Kingi taki właśnie był. Dla mnie okazał się po prostu strzałem w dziesiątkę. Podczas zajęć poznałam narzędzie jubilerskie i ich obsługę. Właściwości metali i potrzebnej chemii. Piłowałam, lutowałam, osadzałam kamienie, polerowałam, repusowałam. Zrobiłam pierścienie, zawieszki, kolczyki. Wszystkie wytwory zabrałam do domu, gdyż w cenie kursu były również materiały, na których pracowałam. Prowadząca wykazała się ogromną chęcią dzielenia się swoją wiedzą, wyrazumiałościa, cierpliwością i wsparciem. Zadałam mnóstwo pytań i na każde otrzymałam wyczerpującą odpowiedź. Otrzymałam listę co warto kupić na dobry początek, gdzie i za ile. Dla osoby błądzącej we mgle to duża podpowiedź. Osobiście odczułam od mojej mistrzymi fantastyczną twórczą energię co było bardzo pomocne. Teraz chcę tylko tworzyć:) Dodam, że wcześniej widziałam na targach i w internecie biżuterię Pani Kingi. Zawsze mi się podobała i była dla mnie inspiracją. Jakież było moje zaskoczenie jak się okazało, że jej twórczyni przeprowadzi mnie przez tajniki jubilerstwa. Przypadek? Nie sądzę 🙂 Reasumując. Z całego serca polecam kurs podstaw jubilerstwa w pracowni MedusaArt. 
Ania G. 
————————————————————————


Polecam warsztaty jubilerskie w pracowni Medusaart. Przyznam, że Mąż mnie „wypchnął” na te warsztaty, jestem Zosia Samosia..i wszystkiego chce się uczyć sama, i przeważnie zawsze udaje mi się nauczyć. ALE ….właśnie jedno wielkie ALE…tym razem odpuściłam sobie „JA SAMA” 😉 i zapisałam się na warsztaty. Spodobała mi się forma zajęć. I tym sposobem miałam wielka przyjemność poznać podstawowe tajniki złotnicze,  namacalnie poczuć cały proces tworzenia czegoś z kawałka drutu czy blaszki…Jak zobaczyłam swój filmik z piłowania geszelką to mi się śmiać chciało, „orze jak na ugorze”… Było bardzo wesoło! Dostałam od Kingi dużą wiedzę, wprowadziła atmosferę zajęć spokojną i konkretną, nasza forma spotkań utrwaliła i uporządkowała moją wiedzę, dała wiarę we własne siły i możliwości. Dostałam odpowiedź na każde moje pytanie, dzięki niej zasiadam do stołu złotniczego i już wiele wiem, rozwiązania same się nasuwają bo mam solidne podstawy. Wiele jest jeszcze do poznania w tej dziedzinie, wkraczam w ten srebrny świat ze spokojem i wiedzą .

Dziękuję Kinga. Było super!

Agata

_______________________________________________________________________

Wspaniałe Warsztaty!
Kinga pozwala kursantom otworzyć się na własną twórczość. Podpowiada rozwiązania, ale nie hamuje i nie ogranicza. Zachęca do odważnych posunięć. Kinga jest osobą cierpliwą i bardzo życzliwą. Praca pod jej okiem to wielka przyjemność, a czasem nawet i świetna psychoterapia! Wszystkich, którzy czują wewnętrzną potrzebę twórczą gorąco zachęcam do udziału w warsztatach! Dla mnie była to wspaniała przygoda, która otworzyła mi drogę, z której muszę skorzystać 🙂

Ewa

————————————————————————————————————————————

Świetnie zagospodarowane sześć ponurych zimowych weekendów. Duża elastyczność jeśli chodzi o terminy. Przyznaję, że o ile zawsze lubiłam oglądać i podziwiać biżuterię, nie miałam żadnego wyobrażenia o pracy jubilerskiej. Była to wiec dla mnie przygoda odkrywania zupełnie nowego świata. Okazuje się ze nawet nie mając wyrobionych jakichkolwiek umiejętności manualnych w tym kierunku można dać sobie szansę i stworzyć coś swojego i unikalnego zarazem (chociaż nie zawsze super pięknego -:). Kinga do niczego nie zmusza, nie narzuca swoich koncepcji, ale jak trzeba to pomaga i ukierunkowuje. Pracownia jest cudownie kameralna, ale świetnie wyposażona wiec można sobie popatrzeć, podotykać, a w końcu wypróbować w swoich rękach wszystkich tych wynalazków. Oczywiście, trening czyni mistrza wiec teraz pracujemy z Kingą nad skompletowaniem zestawu początkującego jubilera żeby można było trochę pobałaganić w domu -;) Szczerze polecam taka formę osobistego rozwoju – nigdy nie wiadomo co się w życiu przyda.

Jagoda

———————————————————————————————————————————————————————

Pojawienie się na warsztatach jubilerskich u Kingi było dla mnie jedną z najlepszych inwestycji życiowych!

Przygotowany program jest bardzo uniwersalny i przeprowadza osobę uczącą się od najłatwiejszych kroków/zadań, po te bardziej skomplikowane. Wszystkie materiały są zapewnione na miejscu, a co najważniejsze można swobodnie korzystać z wiedzy, którą Kinga bardzo ochoczo przekazuje. 

Kinga jest dostępna przez cały czas trwania warsztatu, można zadawać mnóstwo pytań oraz upewniać sie, że to, co robimy jest właściwe i pracownia „nie pójdzie z dymem”. 😉

Kinga jest bardzo otwartą, wspierającą, ale też konkretną osobą. Pozwala na realizację własnych projektów, nie neguje pomysłów, dzięki czemu można realnie sprawdzić poziom ich trudności i przekonać się samemu jak to wszystko działa w praktyce.

Takie warsztaty na pewno uczą pokory, ale też bardzo rozwijają kreatywność, ponieważ czasami projekt widziany oczami wyobraźni lub/i odzwierciedlony na papierze możeprzybrać zupełnie inną formę. 

Dla mnie osobiście czas spędzony w żoliborskiej pracowni pokazał jak bardzo medytacyjnym zajęciem jest praca z metalami oraz pozwolił zajrzeć w głąb siebie i utwierdzić w przekonaniu, że moją misją jest tworzenie.

Wiola

______________________________________________________________

Warsztaty były super, Kinga to bardzo miła i ciepła osoba, która wierzy w swoich „uczniów” 🙂 Zachęca do działania, warsztaty są bardzo praktyczne i to ich największy plus. Po każdych zajęciach można wyjść z własnoręcznie wykonanym pierścionkiem lub kolczykiem. Każdą wątpliwość można z Kingą skonsultować, podpowiada wiele wskazówek co do samej techniki, ale też jakich narzędzi stosować, jak zbudować swój własny warsztat. Bardzo polecam każdemu kto ma ochotę tworzyć własną biżuterię zgodnie z tradycyjnymi technikami jubilerskimi.

Agata