kurs jubilerski

Warsztaty jubilerskie – podsumowanie roku 2020

Miniony rok dla pracowni był bardzo udany, dzięki temu, że warsztaty jubilerskie odbywają się w trybie indywidualnym pojawiło się na nich wyjątkowo dużo chętnych. Sprawiło to, że poczuliśmy wiatr w żaglach i postanowiliśmy rozbudować kursy wprowadzając nowe zagadnienia. Na warsztaty trafiają coraz to młodsze osoby, co nas bardzo cieszy, są one bardzo zdolne, z głowami pełnymi pomysłów. Dzięki temu mamy poczucie, że cel, jaki sobie postawiliśmy – kształcenie w sferze biżuterii artystycznej – jest realny. W tym, pełnym dobrej energii duchu, zaczynamy nowy rok – 2021.

Oto fotograficzny reportaż z zajęć jakie odbyły się w naszej pracowni.

Bransoleta, srebro, szmaragd.

Kurs jubilerski podstawowy przeprowadza przez proces tworzenia biżuterii od pomysłu zarysowanego w projekcie do gotowego wyrobu. Na każdych zajęciach stopniowo wprowadzane są nowe zagadnienia, narzędzia i techniki. Tworzymy kilka obiektów biżuteryjnych od nieskomplikowanych, aż po zaawansowane. Wszystko zależy od tempa przyswajania wiedzy. Zajęcia ułożone są tak, by z każdego spotkania wyjść z gotowym wyrobem i cieszyć się nim na co dzień.

Bransoleta, miedź, srebro.
Kolczyki, srebro, ceramika.
Obrączka, srebro.

Staramy się mobilizować kursantów do tworzenia biżuterii wg ich własnego poczucia estetyki. Służymy pomocą w aspekcie technicznym, podpowiadamy i nakierowujemy, ale decyzja o ostatecznej formie jaką przybierze biżuteria należy do twórcy.

Pierścionek, srebro, cyrkonia.
Brelok, miedź, srebro.
Brosza, srebro i miedź.
Brosza, miedź, srebro.

Zapraszamy na kurs jubilerski. Więcej informacji znajdziecie tutaj szczegóły warsztatów.

Jeśli macie wątpliwości czy wybrać naukę w naszej pracowni przeczytajcie opinie.

Możecie śledzić nas również na Facebooku, zamieszczamy tam aktualności z życia pracowni oraz tego co dzieje się na warsztatach.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz